הסכם מייסדים

מאמרים נוספים

בשלבים הראשונים של הקמת חברה ישנם אינספור נושאים שחשוב להסדיר. אחד מהם הוא חתימה על "הסכם מייסדים" . עריכת חוזה מייסדים הוא דבר חשוב ובעל משמעות רבה שיבטיח למייסדים של החברה פעילות שוטפת וכן הסדרת מערכת יחסים עסקית ומשפטית בין בעליה ומנהלי החברה.

מהו הסכם מייסדים ומי צריך לקחת בו חלק?

הסכם מייסדים יערך בין מספר אנשים אשר מעוניינים להקים יחד חברה עסקית מטרת ההסכם הינה הסדרת מערכת יחסים עסקית בין השותפים, קביעת מטרות החברה, תנאי חלוקת רווחים, חלוקת תפקידים, ועוד רבים אחרים. תכנון מקצועי וניסוח מדויק של ההסכם יועיל רבות בעתיד ויסייע בהפחתת מחלוקות ונטרול מידי של בעיות שעלולות להגיע בעתיד ולהתמודד בתהליך קבלת החלטות כבעלי חברה לצד ואתגרים נוספים שמגיעים עם ניהולה.

איך ומתי נערך הסכם מייסדים?

בלי חוזה מייסדים שותפיה עלולים להיתקל בקשיים ושאלות רבות ללא מענה לכן ככל שחוזה מייסדים נחתם בשלב מוקדם יותר כך הסיכוי לבעיות וסכסוכים בין שותפיה יהיה נמוך יותר, מומלץ לחתום על הסכם זה לפני הקמת החברה או בשלביה המאוד מוקדמים ולערוך את ההסכם אצל עורך דין חוזים אשר ייפגש עם כל השותפים וידאג לעורר בפניהם תרחישים פוטנציאלים עתידיים ויספק להם דרכים לפתרון תרחישים תוך גילום ההסכמות אליהם הגיעו המייסדים ואשר על בסיסם החליטו להתקשר, כמו חלוקת רווחים, חובות וסכסוכים על רקע קבלת החלטות ומימון הפעילות.

דילוג לתוכן